Marsikdo se ne zaveda kako pomemben dejavnik na naši strehi je snegobran. Kot nam že samo ime nakazuje in pove je snegobran namenjen, da preprečuje zdrs snega z naše strehe, hkrati pa omogočajo tudi lažje vzdrževanje strehe, ter nam tako prihranijo marsikatero zimsko nevšečnost. Kadar se odločimo in izbiramo, pa moramo biti pozorni na kar nekaj dejavnikov, ki so pomembni.
Naklon strehe, količina in pa vrsta padavin ter vrsta kritine so ti dejavniki ma katere moramo biti pozorni, ko se odločamo kakšen snegobran bo na naši strehi. Večji kot je naklon strehe in večja kot je količina zapadlega snega bolj trdno morajo biti pritrjeni in bolj na gosto postavljeni na naši strehi. Pomembno je tudi, da vemo, da poleg količine zapadlega snega je tudi pomembno kakšna vrsta snega je najbolj pogosta na našem območju ali je to moker ali je to suh sneg, ni vseeno. Z gostoto se povečuje tudi teža zapadlega snega. Pomembna je tudi podlaga oziroma kritina na katero zapade sneg. Snegobrane ločimo v dve skupini, to sta linijski snegobran in pa točkovni snegobran, lahko pa je tudi kombinacija obeh. Na strehe z manjšim naklonom se praviloma postavljajo linijski snegobrani. Kakšna je obremenitev naše strehe z zapadlim snegom je pogojena z geografsko lokacijo, naklona strehe ter nadmorske višine.
Če pa vas zanima v kateri geografski lokaciji glede na količino zapadlega snega se nahaja vaša hiša, obstaja strokovno izdelana shema iz katere lahko ta podatek odčitate, to je kakšna je obremenitev zapadlega snega na en kvadratni meter. Snegobrani so narejeni iz različnih materialov, vendar se priporoča uporaba kovinskih snegobranov, ki so najbolj vzdržljivi in imajo dolgo življenjsko dobo napram ostalim uporabljenim materialom.
Povsod pa lahko preberemo, da je snegobran oziroma snegolov izredno pomemben element prav vsake strehe z naklonom, pritrjen na strešno kritino, tako, da zaustavlja nenaden zdrs snega s strehe, kar omogoča večjo varnost mimoidočim.